*Okuyacağınız bölüm yazarın Doğan Kitap’tan 2015 yılında basılan “40 Şizofrenden 1 Öykü” kitabının ardından bu yıl basıma hazırlanan “Ne Haber” romanından alıntıdır.

NE HABER-1.1

MUHTEMEL BOMBAYA TEKME ATTI!

ÜNSAL K. EL YAPIMI PATLAYICI YAPMAYI ÖĞRENİYOR

Patlayıcı yerleştirmenin halk arasında ilgi çekmek için ideal bir yol olduğunu gören Ünsal K.’nin internetten el yapımı patlayıcı yapmayı öğrendiği bildirildi. Bir siteden öğrendiği bilgiye göre patlayıcının şöyle yapıldığı aktarıldı: 1 litre sirke (ama mutlaka elma sirkesi olacak), 1 kilogram patlayan şeker, 1 kilogram toz şeker (kesinlikle şeker pancarından olacak), 1 torba 50 kilogramlık çimento, bol miktarda rulman bilyesi ve uzaktan patlatmak için bir adet eski cep telefonu (yenisi maliyeti artıracaktır)… Cep telefonu da dâhil bütün malzemeler büyükçe bir leğende karıştırılır ve sonrasında parça parça tezek boyutlarına getirilir. (16 Ağustos 2024/Ne Haber/Kamer Celil)

ÜNSAL K. AKIL HASTANESİNİ BOMBALAMAYA ÇALIŞTI!

Ünsal K.’nın tezek boyutlarındaki patlayıcıları Başhekimlik binasına uzaktan patlatmak üzere bıraktığı ancak telefonun çalmasına rağmen materyalin infilak etmemesi üzerine, patlayıcının içinde çalmakta olan telefonu açmak için bir parça patlayıcıyı kırması gerektiği bildirildi. Arayan Başhekim Hanım’dı. Ünsal K. masrafa girmemek için yeni hat almamış kendi telefon hattını bomba yapmak için kullanmıştı. Başhekim Hanım bir çift kaşarlı tost bir de büyük ayran istiyordu. Aranan telefon numarası Ünsal K. kantinde çalışırken paket servis için hastanede çalışanlara verilmiş numaraydı. Ünsal siparişi aldı ve paketi Başhekim Hanım’a götürdü. Ancak pakette tost yerine tezek kalıbında patlamayan patlayıcı ve ayran yerine sirke olduğu bildirildi. (18 Ağustos 2024/Ne Haber/Kamer Celil)

ÜNSAL BAŞHEKİM HANIMIN HASTASI OLUYOR

Başhekim Hanım’ın paket siparişi gülerek, neşeyle karşılamasından etkilenen Ünsal K. kendinden biraz yaşlı olan bu kadına fena tutuldu ve hastası olmak istedi, oldu da. Ünsal K.’nın Başhekim Hanım’a anlattığı geçmişine göre kendisi istihbaratçılar tarafından sebebini bilmediği bir şekilde (ama seçilmiş kişi olduğunu tahmin ettiğinden) takip ediliyordu. Sokakta gördüğü bazı kimseler ona işaret veriyor, yolda karşısına çıkıyor (önden takip ediliyor); mesela gizli zebani sanıldığından dolmuşlara para vermiyordu. Hatta bir keresinde bir minibüs şoförü örtülü mesaj vermek maksadıyla Ünsal K.’ye ait NY (Yanki) şapkasını bile satın almıştı. En yakın arkadaşlarını bile ajan sandığı bildirildi. (22 Ağustos 2024/Ne Haber/Kamer Celil)

 

BAŞHEKİM HANIM DA ÜNSAL K.’YE ÂŞIK OLDU

Başhekim Hanım, en özel yaşantısını bile kendisiyle paylaşan bu hastasına âşık oldu ve yanında ofisboy olarak işe aldı. Ünsal K. hem hastanede tedavi olacak hem para kazanacak hem de sevdiğine yakın olacaktı. Doktorun ilk iş olarak kantinden bir çift kaşarlı tost ve bir büyük ayran istediği, siparişin yıldırım hızıyla geldiği aktarıldı. Ünsal K. ve Başhekim Hanım’ın mutlu bir birliktelikleri vardı. Ta ki Ünsal K. kantinde yeni çalışmaya başlayan Emel ile tanışıncaya dek… (30 Ağustos 2024/Ne Haber/Kamer Celil)

ÜNSAL K. BAŞHEKİM HANIMI ALDATTI!

Ünsal K.’nin Başhekim Hanım’ı kantin mutfağında çalışan Emel ile aldattığı iddia edildi. Buna göre Ünsal K.’nin kantinde birbirinden nefis tostlar (özellikle kaşarlı) yapan, aynı zamanda bir hasta olan Emel ile tanıştığı burada beraber çay içtikleri, hastane bahçesindeki gözden uzak yerlerde buluştukları bildirildi. Emel, Ünsal K.’ye terapi gibi geliyordu. Başhekim Hanım’ın ise bu durumdan haberdar olmadığı bildirildi. (7 Eylül 2024/Ne Haber/Kamer Celil)

ÜNSAL K.’NİN EMEL’E YAZDIĞI MEKTUP BAŞHEKİM HANIM’A ULAŞIYOR

Ünsal K.’nin Emel’e yazdığı bir sayfalık aşk mektubunun tost kâğıdı olarak yanlışlıkla ofisboy tarafından Başhekim Hanım’a ulaştırıldığı aktarıldı. Mektupta şunların yazdığı iddia edildi:

“Emel’im; biblom, kristal kuğum, pelüş ayım, hayatımın anlamı; sensiz geçen her saniye, her çift kaşarlı tost bana bir ömür gibi geliyor. Hele dikkatle, yırtmadan açışın o büyük boy kapalı ayranın üzerindeki folyoyu, yok mu? Sanki yüreğimdeki damarlar açılıyor bu hareketinle. Üzerine, giysilerine sinmiş margarin, tost ekmeği ve kaşar kokusu sanki cennetten inmiş gibi. Beyaz ellerine, metal, yanmış kaşarları temizleme fırçasını her eline alışın, beni benden alıyor. Tost ezilmesin diye makineye maşa koyuşun bana kalçadan yapılan bir iğne, kafa yapan, insanı sarhoş eden bir akineton ampul gibi.(…)”(10 Eylül 2024/Ne Haber/Kamer Celil)

ALDATILAN BAŞHEKİM HANIM İNTİHAR ETMEK İSTİYOR!

Aldatıldığını öğrenen Başhekim Hanım’ın moralinin çok bozulduğu, depresyona girdiği, hastalarına Risperidon (Psikozlarda çok etkili olan Risperdal’in etken maddesi) bile yazmak istemediği bildirildi. Sevgilisini çalan Emel’in o enfes çift kaşarlı tostlarından düzinelerce yiyor, kilo alıyor, intihar etmeyi düşünüyordu. Düşünen Adam heykeline tırmandı ve kendini boşluğa bıraktı. Başhekim Hanım’ın ölmediği, ancak ayağının kırıldığı, bundan dolayı çok acı çektiği aktarıldı. İntihar fikrinden caydığı, “İki hasta için ölmeye değmez.” dediği ancak durumu hastaneden tanıdığı, Emel’in, yine bir şizofren olan belalısına haber verdiği iddia edildi. (17 Eylül 2024/Ne Haber/Kamer Celil)

BELALI CİNSİYET DEĞİŞTİRMİŞ

Emel’in belalısının hastanede cinsiyet değiştirip Tuğrul olan adını Tutku olarak değiştirdiği, artık kendini erkek gibi değil de kadın gibi hissettiği öne sürüldü. Ancak belalılık belalılıktı. Delikanlılığın standartları vardı ve bunlar kişiye göre değişmezdi. Ünsal K. ile Emel’in topuğuna sıkılacaktı. Ama mermi değil “Calvin Clein-One” uniseks parfüm… Hem erkek hem kadın parfümü… Ünsal K. ile Emel kantinde tost yiyip büyük boy kapalı ayran içerken Tutku’nun arkalarından sessizce yaklaştığı ve şişeyi bitirinceye kadar kokuyu topuklarına defalarca sıktığı bildirildi. (22 Eylül 2024/Ne Haber/Kamer Celil)

ÜNSAL VE EMEL CAMİYE ARTIK AYAK KOKUSU DERDİ OLMADAN GİRECEK VE…

Ünsal K. ve aşığı Emel’in hastanedeki camiye artık ayak kokusu derdi olmadan girebileceği duyuruldu. Süreğen ayak kokusu olan âşıkların ayağı artık parfümle misk gibi kokacak. Uygulamanın tüm cami cemaatine yapılacağı, pahalı olan parfümün parasının hastane tarafından karşılanacağı bildirildi. Ancak sipariş üzerine hastaneye getirilen, içinde bol miktarda parfüm bulunan kolinin bomba sanıldığı ve zebanilerin tüm uyarılarına rağmen paketin Ünsal K. tarafından taşlandığı, tekmelendiği, parfüm şişelerinin kırıldığı ve maddi zararın büyük olduğu bildirildi. Ünsal K.’nin tekrar gözaltına alındığı, Zebani merkezine götürüldüğü, ifadesi alındıktan sonra Kabahatler Kanununun 32. Maddesi olan “emre aykırı davranış” suçundan yeniden 219 Cehennem Lirası para cezasına çarptırıldığı aktarıldı. (30 Eylül 2024/Ne Haber/Kamer Celil)

Okay ULUDOKUMACI